Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Na konci prvního čtvrtletí letošního roku se indexy probraly z letargie, zabojovaly o slušný výsledek a tak první tři měsíce přece jenom skončily v zisku. Pondělní růst ale byl už během dalších dvou dnů smazaný. Na páteční zprávu o tvorbě nových míst reagovaly futures poklesem o cca 1,00% a proto v pondělí pravděpodobně zahájíme cenovým odskokem. Index S&P 500 bude testovat důležitý support v zóně 2040. Pokud ho jasně prolomí, bude následovat další sestup směrem k zóně 1980-2000. Ten by ale už nemusel být vůbec pomalý.

Momentální nastavení grafu je neutrální až medvědí. Aktivita ze strany býků není silná, proto je delší razantní růst zřejmě v nedohlednu.Denní graf indexu SPX

Vix se drží v pásmu 13 – 17. Je v neutrálním nastavení a pro akcie nepotvrzuje negativní scénář.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Nastavený trend zvýšené volatility se nemění a pravděpodobně ani měnit nebude. Pondělní zběsilý růst indexu S&P 500 vzal za své a cena už zaplnila cenový odskok mezi 27.3. a 30.3..

To, že index S&P 500 nevyužil v polovině března šanci k překonání historických maxim a rychle se vrátil dolů, moc optimismu nepřineslo. Prosinec, březen i duben jsou statisticky ziskové měsíce. Prosinec 2014 skončil ve ztrátě, leden i březen 2015 také. Duben možná nebude trhat partu.

Zdroj: www.optionstrategist.com