Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Druhý týden v řadě se ztrátou. Tentokrát klidný týden v pátek rozvířila zpráva o poklesu míry nezaměstnanosti a spekulace o růstu úrokových sazeb (v červnu budeme chytřejší). Následoval rychlí propad indexu S&P 500 o -1,42 %. Celý týden uzavřel se ztrátou -1,67 %.

První support v zóně 2009 – 2100 index prolomil bez zaváhání a momentálně atakuje support 2065, kde je i 50 denní klouzavý průměr. Pokud předcházející rezistence udrží nápor medvědů, situace se zklidní. Další support je v zóně 2000, který v lednu spolehlivě fungoval a je zesílený 200 denním klouzavým průměrem. Tady bychom byli 5,6 % od maxim.

Podívejme se na supporty a rezistence podle Fibonacciho úrovní. Nejbližší support je na 38,2 %, kde je hodnota 2066. Na opačné straně je nejbližší potenciální rezistence 2086, kde je 23,6 % Fibonacciho úroveň.Denní graf indexu SPX

Vix minulý týden přidal 12 % a z toho jenom v pátek 8%. Na to, že S&P 500 v pátek odepsal -1.42 % to není dramatický nárůst. Vix zatím nepotvrzuje žádný katastrofický scénář.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Minulý týden index S&P 500 odevzdal většinu svého letošního zisku.

Jaký je výhled na další období? Průměrná doba býčího trhu je 63 měsíců. Momentálně jsme na 72 měsících. Je čas na změnu trendu nebo další růst? Páteční výprodej byl trochu panický. Uvidíme, zda dojde k tradiční 5 % korekci nebo zavládne bezvětří, jaké bylo poslední tři týdny. Březen patří do „pozitivní poloviny roku“. I když je po prvním týdnu ve ztrátě, má pro napravení reputace ještě dost času.

Zdroj: www.optionstrategist.com