Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Situace u indexu S&P 500 zůstává stejná. Index minulý týden ztratil 0,5%, ale stále se obchoduje v rozpětí 1880 – 1840. Až dojde k prolomení v jednom směru, zřejmě bude následovat krátkodobé rally.

Nižší support je na 50 denním klouzavém průměru a pak v zóně 1830/20. Další rezistence po překonání letošních maxim by mohla být na psychologické hladině 1900.Denní graf indexu SPX

Vix zůstává na nízkých hodnotách a potvrzuje nákupní signál pro akcie.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 se už déle než měsíc obchoduje v rozpětí 1880 – 1840. Indikátory Vix, MACD a put –call ratio dávají odlišné signály. Nejdůležitější je ovšem cenový graf, proto další vývoj napoví až prolomení range.

V pondělí je před námi poslední obchodní den prvního čtvrtletí. Zhodnocení indexu S&P 500 je zatím na kladné nule. V porovnání s posledními dvěma roky, kdy zhodnocení byla 12 a 10%, je současný vývoj odlišný. Alespoň je o čem psát – přijde korekce nebo dokonce krach? Za jak dlouho otestuje index 2000? Závěry jsou stejné, jako když si poslechneme básničku od Šimka s Grossmannem z Návštěvního dne 3: „Má mě ráda nebo ne, trhám ostny kaktusu“.

Zdroj: www.optionstrategist.com