Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 uzavřel se ztrátou 2%, ale žádný silný propad, jako byl 24. ledna nebo 3. února, se nekonal. Po únorovém rally index začal nejprve konsolidovat a při současném vývoji, který ovlivňuje situace na Ukrajině, má nakročeno ke korekci.

To neznamená, že se nastavení grafu okamžitě mění z býčího nastavení na medvědí. Od únorových maxim jsem jenom 2%. K únorovým minimům, kde je i 200 denním MA, chybí 5%. Ekonomické zprávy jsou smíšené, na trzích je cítit nervozita. Po měsíčním růstu by index mohl změnit směr. Příští týden bude důležitý komentář Fed.

Nejbližší support je v zóně 1830/20 a potom 1800. Nejbližší rezistence je v zóně 1850 a pak na historickém maximu 1882.Denní graf indexu SPX

Vix se až do čtvrtka držel zpátky a prakticky na geopolitické problémy nereagoval. Probudil se ve čtvrtek. Za celý týden posílil o 26%, z toho za poslední dva obchodní dny o 20%. K maximům z 3. února a první poloviny října 2013 mu ještě chybí 20%.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Graf indexu S&P 500 se od minulého týdne změnil. Po předchozím růstu konsoliduje a začíná korigovat. Další vývoj na trzích ovlivní události na Krymu a reakce Ruska na referendum s jasným vítězem. (?)

Index S&P 500 minulý týden, i přes 2% ztrátu, zůstal stabilní. Zisk za rok 2014 je nula. Výsledky roku 2014 ostatních regionů nejsou růžové. ETF Ruska za dva a půl měsíce oslabilo o 24% (v březnu to zatím bylo 9%), ETF Číny o 13%, Japonsko o 9%, emerging markets o 7%, Evropa oslabila jenom o necelá 2%. Pozor, Austrálie je nad nulou!

Zdroj: www.optionstrategist.com