Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 skončil výš o 0,17% a znovu se o malý kousek přiblížil historickému maximu. Nuda opravdu skončila. Týden začal růstem, který se koncem seance změnil ve zběsilý výprodej s velkým objemem obchodů. A v úterý a zejména ve středu po Fedu se cena vrátila na předchozí hodnoty.

Hladiny supportu ani rezistence se nezměnily. Nejbližší support je na 1485, kde bylo minimum předchozího týdne a potom v pásmu 1460-1470. Na opačné straně je rezistence na týdenním maximu 1530, ale cílem jsou historická maxima z října 2007 v pásmu 1560-1570.Denní graf indexu SPX

Index volatility Vix v pondělí explodoval a rostl o 35% a za dva dny byl zpět pod 15. Pokud se na grafu Vix objeví tak prudké vylétnutí a potom rychlý pokles, index S&P 500 bývá stabilní a posiluje.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Indexu S&P 500 zbývají 3% od historického maxima 1565,15 z 9. října 2007. V pondělí se zdálo, že medvědi získávají jednoznačně navrch. I když většině Italům jsou všechny index ukradené, tak prý mohou za pondělní výprodej. Naopak překvapením bylo chování trhů v pátek, kdy se po „nedohodě“ politiků očekával další propad. Po první půl hodině obchodování se ceny stabilizovaly a červená se změnila v zelenou. Index to s otestování historických maxim zřejmě myslí vážně. A navíc březen patří k nejsilnějším měsícům v roce.

Zdroj: www.optionstrategist.com